Už iba päť dní nás delí od otvorenia výstavno-vzdelávacieho podujatia, ktoré svojou štruktúrou nemá na Slovensku obdobu. Základné fakty o ňom ste sa mohli dozvedieť v úvodnom rozhovore s Mirekom Zemanom, „otcom“ myšlienky vytvorenia nového priestoru kombinujúceho výstavu, konzultácie a mikrovzdelávanie. V nasledujúcich riadkoch radi pripájame ďalšie, tie najaktuálnejšie informácie. Azda vás oslovia a pozitívne ovplyvnia natoľko, že vyhlásite: Stretneme sa na Salóne Vozickar.info v Piešťanoch.

Vytvárame výnimočný, netradičný priestor ponúkajúci nielen produkty, ale mnohokrát ešte dôležitejšie a potrebnejšie rady či odporúčania. Z pripravovaného menu všakovakých informačných chutí a vôní teraz naservírujeme ochutnávku, ktorá, veríme tomu, definitívne rozhodne, že v utorok 31. októbra sa v hoteli Máj skutočne stretneme.

A v tomto momente mnohým, ktorí sa už rozhodli či rozhodujú prísť, preletela mysľou otázka: Koľko vystavovateľov sa Salónu zúčastní a aké ďalšie služby budú pre návštevníkov prichystané? Od Mireka Zemana, majiteľa spoločnosti Letmo, ktorá robí život na vozíku lepším, sme na ňu dostali takmer filozofickú, no logickú odpoveď.

  • Podujatie oživia viaceré slovenské výstavné premiéry

 „Ťažko sa rozdeľuje, kto prezentuje produkt, kto projekt a kto osobu. Koho teda označiť za vystavovateľa? Skoro by som povedal, že na počiatku všetkého je osoba, skôr osobnosť, ktorá má v hlave projekt. A ten sa následne stane produktom… fyzickým, virtuálnym či duševným. A taký produkt nás potom, samozrejme, zaujíma, taký produkt nás oslovuje,“ vysvetľuje M. Zeman.

Takže poďme na to inak. Ak dodržíte svoje slovo a stretneme sa na Salóne Vozickar.info, môžete sa tešiť na viaceré slovenské výstavné premiéry. Prvú sme už spomínali v úvodnom rozhovore – Charley Tramp, obytné auto pre vozičkárov. Z Ostravy ho v plnej paráde dovezie ústav Opus Lacrimosa, aktivity ktorého sme rozoberali v príspevku Inovatívne projekty pre opatrovateľov

„Značka Quickie predstaví, prvý raz na slovenskom trhu, karbónový vozík Quickie Krypton vo verzii s pevným aj skladacím rámom. Otto Bock zase ponúkne nový skladací vozík Zenit. Tarta Kid, sedací systém pre najmenšie deti, od niekoľkých mesiacov do troch rokov, bude mať tiež visačku slovenskej premiéry. Produktovou novinkou budú aj chodúle Meyland-smith a Gemino. Rovnako aj známa značka vertikalizačných stojanov EasyStand,“menoval M. Zeman produkty, ktoré by nemali ujsť pozornosti návštevníkov Salóna.

Pre mnohých bude neznáma aj značka Kalpe a jej zaujímavé výrobky rady Motren a Rotren. Vhodné sú pre pohybovú liečbu horných a dolných končatín pri viacerých ochoreniach. Spomeňme len cvičenie po cievnej mozgovej príhode, priečnom ochrnutí, pri svalových dystrofiách, skleróze multiplex či Parkinsonovej chorobe. Aktuálne má firma v ponuke šesť typov rehabilitačných prístrojov Motren a sedem modelových radov prístrojov Rotren. Ak chcete ešte pred návštevou Salóna vedieť o týchto cvičebných strojoch viac, prečítajte si na portáli Vozickar.sk reportáž Rehabilitačné pomôcky firmy Kalpe dobíjajú slovenský trh.

  • Zo Salóna budete odchádzať bez kameňa padnutého zo srdca

Ak platí, že stretneme sa na Salóne Vozickar.info v Piešťanoch, tak máme pre vás ďalšiu ponuku. Stretnutie s človekom, ktorý má azda najlepší prehľad v sociálnom práve na Slovensku. Vie sa pohybovať (aj kľučkovať) medzi paragrafmi, ktoré ovplyvňujú život každého zdravotne hendikepovaného človeka. Tibor Köböl z Organizácie muskulárnych dystrofikov, ktorý je tým TOP odborníkom, je okrem iného aj voleným zástupcom vo Výbore pre osoby so zdravotným postihnutím pri Rade vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť.

Tibor už mnohým dobre poradil a pomohol pri presadzovaní oprávnených nárokov, pri konfliktoch s úradníkmi štátnej správy a samosprávy. Preto, ak máte problém, s ktorým neviete pohnúť, prijdite na Salón. Je možné, že budete z neho, vďaka Tiborovi Köbölovi, odchádzať bez jedného kameňa padnutého zo srdca.

A teraz trochu ľahšia téma – prednáška plná farieb. Ornitoterapia je totiž terapia s pomocou vtákov. Najideálnejšie sú vraj pestrofarebné papagáje. Dúfajme, že jedného „ukecaného“ so sebou prinesie Peter Štaffen, ktorý túto terapiu pri problémoch s komunikáciou návštevníkom Salóna priblíži.

„Za zmienku rozhodne stojí, že na Salóne predstavíme systém tlakovej mapy Conformat. Je to vlastne meranie zaťaženia sedacích partií vozíčkarov na antidekubitnej sedačke. Túto modernú diagnostickú metódu bude na Salóne prezentovať Milan Kašiak z Paralympijského motivačného centra. Prednáška isto zaujme hlavne tých, ktorí, nech sedia na čomkoľvek, ich sedacie svaly vždy protestujú,“ poukázal M. Zeman na ďalšiu výstavnú akvizíciu.

Táto diagnostika však nebude samoúčelná. Monitoring tlakového zaťaženia sedacích partií prepojí Anna Páleníková edukačným výstupom produktového testovania sedačiek a opierok značky Jay, Roho či Tarta. Hovoriť bude aj o správnom a stabilnom sedení.

  • Stretneme sa na Salóne Vozickar.info v utorok 31. októbra

Avšak ani toto nezvyklé, na seba nadväzujúce spojenie dvoch výstavných aktivít nebude jediné nóvum na piešťanskom Salóne. Naznačil to vo svojom vyjadrení Mirek Zeman:

„Stále je tu niekoľko produktov, ktoré ešte neboli na Slovensku predstavené, a s veľkou pravdepodobnosťou ich na Salón dostaneme. O čo konkrétne ide, však neprezradím. To už si necháme ako prekvapenie pre návštevníkov,“ povedal Mirek Zeman. A ešte dodal: „Stretneme sa na Salóne Vozickar.info v utorok 31. 10 v piešťanskom hoteli Máj a všetko dnes ešte tajné uvidíte.“

A my na záver zvýrazňujeme ešte jednu zásadnú poznámku. Stále môžete, a je to nevyhnutné, svoju bezplatnú účasť zaregistrovať na stránke www.vozickar.sk/Salon. Len tak budú môcť organizátori zabezpečiť dostatočné zázemie, občerstvenie a miesto pre všetkých návštevníkov Salóna Vozickar.info.

(j.szabo@vozickar.sk)

SCENÁR SPRIEVODNÉHO PROGRAMU


Categories: Nezaradené

0 thoughts on “Na Salóne Vozickar.info Vás privítame vo výnimočnom priestore!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts

Nezaradené

Salón vozickar.info je už minulosťou, vďaka úspechu má vozičkársky Salón budúcnosť

„Akcia je to parádna, ale zdraví ľudia sú na nej diskriminovaní. Mňa už nohy bolia ako koňa po sťahovaní dreva z kopcov,“ posťažovala sa Zuzana Jurisová, ktorá na vozičkársky Salón prišla so svojou telesne postihnutou dcérou Read more…

Nezaradené

Salón Vozickar.info ponúka benefity, kvôli ktorým budú veľtrhy blednúť závisťou

Neraz, aj pri písaní príspevkov do nového seriálu, sme sa presvedčili, že bez osobného kontaktu sú niektoré predsavzatia „mŕtve“. Boli sme rozhodnutí, v súlade s podtitulom serie článkov Všetko o invalidnom vozíku a jeho pasažierovi, že budeme vždy konkrétni. Read more…